Pracownik działu handlowego

Firmy działające na naszym rynku muszą mieć przychód, aby utrzymać swoją pozycję oraz aby dalej móc się rozwijać. Jeżeli chodzi o sprzedaż towarów to zysk jest łatwy do przeliczenia, ponieważ firma narzuca swoja marże na dany produkt i na tej marży zarabia. Im więcej produktów sprzeda tym większy będzie jej zysk. Inaczej ma się to jeżeli chodzi o sprzedaż usług. Taka sprzedaż jest trudniejsza, ponieważ na dane usługi trzeba znaleźć klienta.

Firmy sprzedające usługi najczęściej prowadzą sprzedaż za pośrednictwem swoich biur handlowych. Każdy klient może przyjść i porozmawiać z pracownikiem takiego biura i powiedzieć mu czego oczekuje. W zależności od oczekiwań klienta, handlowiec wycenia wartość danej usługi i przedstawia klientowi kosztorys.

Ostatnio jedna z takich firm zajmująca się usługami projektowymi i montażowymi, zamieściła ogłoszenie, iż poszukuje pracownika do swojego biura handlowego w mieście Strumień w województwie śląskim. Praca w Strumieniu była przeznaczona dla mężczyzn i taką informację zamieściła firma w ogłoszeniu o pracy. Od kandydatów oczekiwano wykształcenia min. średniego, komunikatywnej znajomości języka angielskiego oraz łatwości w nawiązywaniu relacji interpersonalnych. Do obowiązków pracownika należało  kompleksowa obsługa klienta, utrzymywanie z nim długofalowych relacji. Firma przeprowadzała własne szkolenia, więc pracownicy będą zaznajamiani z usługami świadczonymi przez firmę. Praca miała być świadczona w oparciu o umowę o pracę.