Problemy z komunikacją w Rybniku

Poza komunikacją werbalną w pracy istotne są dojazdy do pracy i możliwość przemieszczania się. Niestety bywa, że dojazd do pracy pochłania znaczny procent wynagrodzenia, jak też trwa niemalże tyle czasu co sama praca. Praca w Rybniku to dla wielu osób koszmar komunikacyjny. Powodem są liczne przebudowy dróg, ale przede wszystkim wąskie gardła powodujące długie korki.

By dojechać do pracy z jednego na drugi koniec miasta, w godzinach szczytu trzeba liczyć się z co najmniej godzinną podróżą. Jeszcze gorszym rozwiązaniem jest komunikacja miejska, która nie jest zsynchronizowana i niestety, ale dojazdy trwają bardzo długo. Spóźniające się pociągi, autobusy powodują, że pracę w Rybniku podejmują jedynie mieszkańcy tego miasta, bądź też osoby nie mające żadnego wyboru.

By praca się opłaciła, wynagrodzenie musi być stosunkowo wysokie, bowiem dojazdy kosztują krocie. Wygodny i szybki dojazd do pracy i powrót do domu to połowa sukcesu i zadowolenia z zatrudnienia. W przypadku ofert pracy w Rybniku każdorazowo należy rozważyć opcje dojazdu i ją skalkulować. Nawet jeśli oferta jest atrakcyjna, ale do Rybika musimy dojechać, warto przemyśleć czy ta oferta jest do nas skierowana. Ponadto należy zauważyć, iż pracując w centrum Rybnika nie ma praktycznie parkingów umożliwiających dojazd. Samochód zmuszeni jesteśmy zostawić kilkanaście minut spaceru od centrum. To znaczne utrudnienia zwłaszcza jesienią czy zimą, kiedy spacer ten nie należy do przyjemności.