Koleją do pracy

Dojazd do pracy pociągiem to wygodne rozwiązanie o ile przez miasto przebiega linia kolejowa. Przez Mikołów przejeżdża wiele pociągów zmierzających do Katowic, a mieszkańcy chętnie wykorzystują tę okazję nawet nie szukając pracy w rodzinnym Mikołowie. W zależności od tego czy wybierzemy pracę na miejscu, pod miastem czy też w metropolii możemy mieć z tym mniej lub więcej kłopotu.

Zatrudnienie w Mikołowie to przede wszystkim praca w firmach produkcyjnych pod miastem. Hal i przedsiębiorstw tutaj nie brakuje, jednak nie wszyscy mają ambicje na bycie brygadzistą w fabryce. Sporo osób woli dojeżdżać do Katowic i pracować na przykład w banku. Wówczas Mikołów zyskuje atut jako miasto do mieszkania. Zabudowa domków jednorodzinnych i przestrzeń miejska, urok starówki przyciągają nawet najbogatszych.

Atutem mieszkania w Mikołowie jest bliskość Katowic do których dojechać można samochodem, jak i autobusem i pociągiem. Dojazd do centrum z centrum Mikołowa to zaledwie kwadrans. Tym sposobem bezrobocie w Mikołowie nie jest wysokie, gdyż osoby nie znajdujące pracy na miejscu nie grymaszą tylko znajdują zatrudnienie w okolicznych miastach jak Katowice, Ruda Śląska czy Tychy.

Dobra komunikacja nie jest wówczas uciążliwa. Jeśli chodzi o samo miasteczko to jak w wielu mu podobnych pracę znaleźć można również lokalnie, chociaż jest to trudniejsze i zależy od zawodu jaki wykonujemy. Gdy szukamy stanowiska sprzedawcy nie zajmie nam rekrutacja długo, ale jeśli jesteśmy nauczycielem, czy specjalistą marketingu to już może być trudniej.