Praca kierowcy

Praca kierowcy nie należy do komfortowych, dedykowana jest przede wszystkim mężczyznom, chociaż pań za kółkiem przybywa i są mile widziane. To wielka odpowiedzialność, mimo to, osób chętnych do zdobywania uprawnień kierowania pojazdami, tak zwanymi long vehicle przybywa. Samo prawo jazdy to nieco za mało, potrzebne są umiejętności. Dobra praca dla kierowcy, to zwykle praca wymagająca doświadczenia, stażu pracy. Również pracy w tym zawodzie przybywa.

Gdy przejrzymy oferty pracy w Jaworznie, szybko zauważymy, iż sporą ich część stanowią propozycje pracy jako kierowca samochodu ciężarowego z kategorią prawa jazdy C lub D, E. Płaca kierowcy w zależności od tego, czy są to prace na miejscu czy też delegacje zagraniczne, różni się. Mimo wszystko, niewielu już jest aktywnych zawodowo kierowców, którzy zarabiają minimum.

Zwykle kierowcy nie narzekają na płace. Zdarza się, iż wśród wad tej pracy wymienia się stan pojazdów, traktowanie przez szefostwo itp. w zdecydowanej większości w Jaworznie poszukiwani są kierowcy do przewożenia ładunku, jednak spotkać też można oferty pracy w przedsiębiorstwie komunikacji zbiorowej, bądź pochodzące z biur podróży, firm zajmujących się transportem osób. Wśród nietypowych prac dla kierowcy, znaleźć można kierowanie meblowozem, ambulansem, czy autobusem do oddawania krwi. Zwykle praca kierowcy nie ogranicza się do poruszania się po Jaworznie, aczkolwiek baza pracodawcy jest istotna z punktu widzenia dojazdów do pracy.