Strumień stolarzami stoi

Strumień stolarzami stoi

Województwo śląskie jest bardzo zróżnicowane pod kątem rynku pracy i gospodarki. Im dalej na południe tym przemysł ewoluuje w usługi. Strumień jest tego przykładem, mimo iż nie jest to Podhale to w miejscowości tej odnotowuje się sporą ilość zakładów stolarskich i wyrobu produktów drewnianych. Dostępne są ogrodowe ozdoby, altany jak również meble do domu, krzesła bujane i inne tego rodzaju produkty na sprzedaż. Rodzima produkcja ma doskonałą jakość, która jest w cenie. Dzięki temu mieszkańcy nie cierpią z powodu bezrobocia i ubóstwa.

Stolarka to dziś popularny fach ale i potrzebny, poszukiwany. Mnóstwo osób poza konstrukcjami domów potrzebuje stolarzy do wykonania zabudowy mieszkania, mebli, czy to kuchennych czy ogrodowych. Dzięki temu praca stolarza zaczyna być ceniona i dochodowa. Zatrudnienie w Strumieniu wyróżnia się dominacją rzemiosła, głównie w odróbce drewna.

Stolarzy w  Strumieniu nie brakuje, a raczej jest ich nadmiar. Mimo to nie ma znacznego bezrobocia bowiem stolarze ze Strumienia są gotowy pracować u klientów z całego kraju. Dzięki temu na brak zleceń nie narzekają, wręcz przeciwnie. To jest sposób Strumienia na walkę z bezrobociem i odpowiedź na niszę rynkową. Dość oryginalny ale niezwykle trafiony. Dzięki determinacji, wiedzy i umiejętnościom pracowników Strumień może się poszczycić niskim bezrobociem i zamożnością mieszkańców bez uzależnienia od zagranicznych koncernów itp. Oczywiście nie tylko stolarka rozwija się w  Strumieniu bowiem funkcjonują tutaj zarówno sklepy jak i usługi chociażby motoryzacyjne, transportowe itd.