Pokojowa

W czasie wakacji wielu z nas bierze urlop i udaje się na wyjazd, żeby odpocząć. Niektórzy zostają w  kraju, inni wykupują wycieczkę za granicą. Ale czy to wycieczka czy kraj, wiele osób wybiera zakwaterowanie w hotelu. Każdy hotel posiada ilość przyznanych mu gwiazdek, które przyznawane są hotelowi wg jego standardów. Wiadomo, im więcej gwiazdek tym bardziej ekskluzywny hotel, i tym więcej atrakcji może zapewnić swoim gościom.

Jednak hotele są odwiedzane przez gości nie tylko w sezonie letnim. Każde miasto ma co najmniej jeden hotel. Spowodowane jest to tym, iż miasto odwiedzają przyjezdni przez cały rok na przykład w celach służbowych. Oznacza to że hotel musi mieć obsługę cały czas.

Ostatnio pojawiło się ogłoszenie na jednym z portali zawierającym ogłoszenia o pracy, o możliwości zatrudnienia się jako pokojówka w jednym z hoteli w mieście Strumień w województwie śląskim. Praca w Strumieniu była dostępna dla kobiet z doświadczeniem na podobnym stanowisku pracy. Pracodawca oferował pracę w oparciu o umowę o pracę na czas nieokreślony oraz stałe miesięczne wynagrodzenie.

Praca polegała na sprzątaniu hotelowych pokoi. Oraz na wymianie pościeli po wymeldowaniu gości, zmianę ręczników, opróżnianie koszy na śmieci znajdujących się w pokojach, utrzymywanie w czystości pokojowych łazienek i toalet. Jeżeli któryś z gości ma jakieś życzenia, typu dostarczenie mu kolacji z hotelowej restauracji do pokoju, również pokojówka będzie musiała takie zamówienie dostarczyć do klienta. Praca odbywa się w systemie zmianowym.