Wiele ofert do wyboru

Mieszkając w Radlinie mamy spory wybór jeśli chodzi o pracę. Zarówno w samym Radlinie istnieje całkiem rozległa paleta firm zatrudniających pracowników, jak też w pobliskim Rybniku znaleźć można pracę niemalże w każdej branży. Co więcej Radlin leży na tyle blisko granicy, więc sporo osób dojeżdża do pracy w Czechach. Tym samym chcąc podjąć zatrudnienie w Radlinie nie trzeba się szczególnie wysilać. Niestety płace w Radlinie i całym regionie nie zachwycają. Chcąc zarobić ciut więcej trzeba dobrze szukać lub też zdecydować się na pracę za granicą.

Coraz wyższa pensja minimalna zachęca do podejmowania pracy również za minimum, w szczególności ważne jest to dla osób młodych tuż po studiach lub jeszcze na studiach. Obojętnie jakiej by pracy nie podejmowali, zawsze działa na ich korzyść, gdyż świadczy o aktywności, chęci nauki, rozwoju i podejmowaniu wyzwań. Najczęściej to praca w handlu i usługach jednak nie brak też propozycji pracy na produkcji.

W Radlinie funkcjonuje kilka dużych fabryk i zakładów produkcyjnych, ponadto spora ilość firm poszukuje handlowców sprzedawców, osób do obsługi klienta. Czasy kiedy Radlin kojarzył się wyłącznie z kopalniami i górnictwem już minęły, mimo iż w dalszym ciągu sporo tutaj firm działa właśnie w branży górniczej i pokrewnych. Spadające bezrobocie w Radlinie to zasługa czeskich firm, które inwestują w dowóz pracowników, jak też hale wznoszone nieopodal Wodzisławia Ślaskiego. Poza tym mieszkańcy Radlina mają szeroki wybór miast okolicznych, do których mogą dojeżdżać. Poza Rybnikiem jest również w zasięgu ręki Jastrzębie-Zdrój czy Wodzisław Śląski.