za pracą do Małopolski

Za pracą do Małopolski

W różnych rejonach województwa tak rozległego jak śląskie z pracą bywa różnie. Północne i wschodnie rejony województwa są zaniedbywane pod kątem inwestycji, również tych sprzyjających rynkowi pracy. Mieszkańcy są zdani na siebie i własną pomysłowość. Sławków należy do gmin miejsko wiejskich z naciskiem na wiejskich. Tutaj poza typowymi firmami, przedsiębiorcami dla małego miasta znajdziemy również gospodarstwa rolne, ogrodnicze itp.

Sławków to miasto położone na krańcach województwa śląskiego. Mieszkańcy Sławkowa słabo czuja się Ślązakami, znacznie bliżej im do Małopolski. To właśnie w kierunku Krakowa, Olkusza uderzają za pracą. Mieścina jaką jest Sławków nie gwarantuje zatrudnienia wszystkim jego mieszkańcom. Im bardziej wyszukany zawód wykonujemy, tym trudniej o zatrudnienie w Sławkowie.

Podobnie jak w wielu ośrodkach miejskich w Sławkowie funkcjonują rozmaite punkty handlowe zatrudniające zarówno personel obsługi jak i handlowców, magazynierów, kierowców a także administrację, kadrowe, księgowe. Dość prężnie rozwijającą się branżą w Sławkowie jest budownictwo, zwłaszcza ogrodowe i dekoracyjne. Sporo firm ze Sławkowa specjalizuje się w  pokryciach dachowych, ociepleniach, jak też drenażu budynków. Wykonują one zlecenia na terenie całej południowej Polski, co za tym idzie poszukują wielu pracowników do ekip regionalnych. To praca wymagająca kompetencji i chęci nauki, a także bycia mobilnym, niemniej zarobki w  branży są interesujące i godne zachodu. Jednym słowem warto jest być cierpliwym i szukać, a praca może cieszyć i satysfakcjonować.