przyjrzyj się atmosferze w pracy

Przyjrzyj się atmosferze w pracy

Nie ważne, w jakiej firmie rozpoczynasz pracę. Czy jest to firma budowlana, bank, produkcyjna, czy handlowa. Zawsze bardzo ważne jest, aby móc na samym początku dobrze ocenić atmosferę, jaka w tej firmie panuje. Czy pracownicy nie są między sobą skłóceni, czy szef w tej firmie traktuje ludzi odpowiednio, czy nie zachodzi jakiś mobbing, czy nie ma wszechogarniającego stresu.

Kiedy zostajemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną do firmy w której do wzięcia jest praca w Cieszynie musimy bardzo dokładnie się po niej rozejrzeć, jeśli tylko jest to możliwe. Wtedy zauważyć możemy bowiem pierwsze sygnały, że coś może być w niej jednak nie tak, że może dziać się tam coś, o czym nikt w żadnym ogłoszeniu nigdy nie napisze.

Atmosfera panująca w pracy zawsze jest bardzo ważna, nie warto aplikować do firm, w których panuje wieczne napięcie i stres, w których ludzie na siebie krzyczą i są wiecznie pokłóceni. Jeśli tylko mamy możliwość, uciekajmy z takich firm jak najszybciej, ponieważ będzie się to odbijało bardzo niekorzystnie na naszym zdrowiu, a paradoksalnie również im dłużej będziemy w takiej firmie pracować, tym trudniej będzie nam później z niej odejść. Będziemy się do tego przyzwyczajać i z czasem uznawać za normalne, potęgując rozwijającą się w nas nerwicę. Jeżeli widzimy, że pracownicy czy szef zachowują się źle, że tak nie powinna wyglądać praca i nie chcemy, aby nas również źle traktowano, zacznijmy jak najszybciej szukać innej pracy w zdrowych warunkach. Znajdziemy ją szybko i oszczędzimy swoim nerwom poważnego nadszarpnięcia.