pracuj u siebie dla siebie

Pracuj u siebie dla siebie!

Wiele osób frustruje się na myśl o tym,  że kolejny raz muszą iść do pracy dla znienawidzonego szefa i wykonywać jego niezrozumiałe polecenia. Ileż to razy każdy z nas miał przekonanie, że robi coś zupełnie nie tak, jak powinno być zrobione – że gdybyśmy zrobili to według naszego pomysłu, miałoby to lepsze rezultaty. Niestety z tym właśnie wiąże się praca w Sławkowie w czyimś biznesie – musimy wykonywać czyjeś polecenia i realizować cudze wizje, odbiegające zupełnie od naszych.

Dlatego też, zamiast krytykować cudze pomysły, otwórzmy własny biznes i zarabiajmy na siebie i dla siebie! Można na przykład otworzyć własną działalność taksówkarską i być sobie zarówno sterem i okrętem. Ci, którzy już prowadzą własny biznes, często mówią, że to nie był zbyt dobry pomysł. Że choć dążyli do wolności i niezależności, to jednak ta wolność odbija im się czkawką – zamiast kończyć pracę o 16 i zapominać o niej, często przenoszą pracę do domu i stale myślą o firmowych problemach.

Wielu przedsiębiorców mówi, że wolałoby pracować u kogoś, wykonywać czyjeś polecenia i mieć w nosie konsekwencje tych poleceń. Mimo wszystko jednak własny biznes podnosi poczucie własnej wartości i sprawia, że przedsiębiorca czuje się bardziej szanowany i czuje się panem swojego losu – im więcej pracy włoży w swój biznes, tym lepiej będzie on prosperował i przynosił większe dochody! To jest chyba właśnie ta niezależność, o którą walczy dziś wielu młodych przedsiębiorców, i dla której czasem warto zaryzykować ciepłą posadkę u kogoś.