Pracownik w markecie budowlanym

Osoby poszukujące pracy oprócz przeglądania ogłoszeń zamieszczonych na portalach internetowych, czy takich zamieszczonych w prasie, mogą jeszcze szukać pracy w Urzędzie Pracy lub innych firmach zajmujących się rekrutacja pracowników. Takie firmy to Biura Pośrednictwa Pracy. Takie biura rekrutują pracowników dla swoich klientów, którymi są zazwyczaj markety, firmy produkcyjne czy duże fabryki.

Biura Pośrednictwa pracy często oferują pracę tymczasową lub okresową. Pracownicy zatrudnieni poprzez biuro pośrednictwa pracy często otrzymują niższe wynagrodzenie od pracowników zatrudnionych w firmie docelowej, jednak podjecie takiej pracy może spowodować awans i podpisanie umowy z firmą właściwą.

Ostatnio biuro pośrednictwa pracy rekrutowała pracowników dla swojego klienta jakim jest market budowlany w mieście Sosnowiec w województwie śląskim. Praca w Sosnowcu polegała na wykładaniu towaru na półki na hali, pracach pomocniczych w obrębie działu oraz pomaganiu klientowi w załadunku kupionych przez niego towarów. Osoba zatrudniona na tym stanowisku pracy, nie będzie udzielać porad ani konsultacji klientom marketu, dlatego iż takimi sprawami zajmują się pracownicy zatrudnieni bezpośrednio przez market i Ci którzy odbyli specjalne szkolenia z obsługi klienta.

Biuro pośrednictwa pracy oferuje zatrudnienie tymczasowe oraz pracę zmianową. Praca ma się odbywać w systemie dwuzmianowym w godz od 7 do 21. Są to jednocześnie godziny otwarcia marketu. Najbardziej zaangażowani pracownicy mogą liczyć na awans.