pracownik magazynowy

Pracownik magazynowy

Po wejściu Polski w szeregi Unii Europejskiej, wiele firm spoza granic naszego kraju zaczęło inwestować na terenie Polski. Oprócz inwestycji również zaczęły się otwierać oddziały firm zagranicznych lub magazyny czy bazy logistyczne, służące do magazynowania towarów przed dalszym transportem do kraju docelowego.

Jedna z takich międzynarodowych firm zajmująca się sprzedażą internetową otworzyła swoja bazę logistyczna oraz magazyn na terenie Sosnowca w województwie śląskim. Firma ta jest jedna z wiodących firm o zasięgu międzynarodowym, zajmująca się sprzedażą internetową. Jej magazyny można znaleźć niemal w każdym kraju, a w krajach z dobrze rozwinięta infrastrukturą znajduje się nawet kilka magazynów. Firma otworzyła magazyn i bazę logistyczną w mieście Sosnowiec ze względu na bliskość węzła komunikacji drogowej i kolejowej.

Firma również rekrutuje pracowników z Sosnowca oraz pobliskich okolic. Ostatnio pojawiło się ogłoszenie w lokalnej prasie o zapotrzebowaniu na pracownika magazynowego właśnie do magazynu tej firmy. Praca w Sosnowcu była dostępna dla wszystkich chętnych osób, które ukończyły 18 lat. Pracodawca nie wymagał doświadczenia oraz nie stawiał wygórowanych wymagań. Zaznaczył w ogłoszeniu, że praca będzie się odbywać w systemie zmianowym na trzy zmiany. Pracodawca zapewnia swoim pracownikom szkolenie z zakresu BHP, ponieważ firma ma bardzo restrykcyjne procedury dotyczące bezpieczeństwa pracy, i przepisy BHP są bardzo ważne w codziennym trybie pracy, a przełożeni bardzo pilnują przestrzegania przepisów.