Pracownik linii montażu

Ostatnio bardzo popularne wśród dużych przedsiębiorstw, zwłaszcza tych, które zajmują się przemysłem, jest to że siedziba firmy nie jest zintegrowana z zakładem produkcyjnym. Siedziba często mieści się w innym budynku, czasem bywa, że nawet w innym mieście. W siedzibie mają być obsługiwani klienci biznesowi mający dać wysoki dochód dla firmy, a zawieranie takich kontraktów przy głośnych dźwiękach maszyn dobiegających z fabryki, nie jest zbyt profesjonalne. Dlatego często zakłady produkcyjne czy fabryki znajdują się na innym terenie i często połączone są z magazynami i bazami logistycznymi firmy.

Tak jest właśnie w przypadku firmy zajmującej się produkcją części samochodowych, która niedawno zamieściła ogłoszenie o poszukiwaniu pracowników do pracy przy linii montażowej. Firma posiada swoje zakłady w miejscowości Strumień w województwie śląskim. Województwo śląskie, kiedyś było obszarem przemysłowym, a po zmianach ustrojowych dużo firm umiejscawia tam swoje bazy logistyczne i transportowe przez wzgląd na dobre połączenia z innym miastami w Polsce.

Praca w Strumieniu miała polegać na pracy przy linii montażowej części samochodowych. Pracownik był odpowiedzialny za montaż podzespołów zgodnie z instrukcją oraz wymogami jakościowymi. Pracodawca nie stawiał w ogłoszeniu wysokich wymagań, natomiast zaznaczył że kandydaci powinni mieć zdolności manualne oraz wysoką samokontrolę. Praca odbywała się w systemie dwu zmianowym, każdy z pracowników miał zapewniony posiłek na zakładowej stołówce bez dodatkowych opłat. Dla osób spoza miejscowości Strumień, pracodawca gwarantował bezpłatny dojazd do miejsca pracy, specjalnie wynajętym autokarem firmowym.