Praca w sklepie

Kartki o zatrudnieniu na stanowisko sprzedawcy stają się coraz bardziej popularne. Nie tylko w internecie roi się od ogłoszeń w sprawie pracy na kasie, za ladą sklepową. Brakuje sprzedawców w sklepach spożywczych jak też odzieżowych czy z artykułami przemysłowymi. Poszukiwane są i kobiety i mężczyźni, zatrudniani są pracownicy w każdym wieku, również ci bez doświadczenia.

Praca w sklepie to w ostatnich czasach niezmiernie popularna posada. Wakatów na stanowisku sprzedawcy sklepowego jest bez liku, można wręcz idąc deptakiem w Będzinie wybierać pracodawcę. Dlaczego nikt nie chce pracować w sklepie? Praca jest ciężka, wymagająca a płaca słaba, to cała tajemnica pustych miejsc pracy w galeriach handlowych, butikach i dyskontach. Niestety to jedyna praca w Będzinie tak łatwo dostępna.

O każdą lepszą ofertę trzeba konkurować w licznych kastingach i konkursach wieloetapowych. Liczą się kompetencje, kwalifikacje i doświadczenie. Często za lepszą pracą trzeba ruszyć się nieco dalej i wyjechać do Katowic. Niedaleko od Będzina leży wiele zakładów pracy oferujących zatrudnienie niekoniecznie w handlu, ale również na produkcji. Pod Będzinem proponowane są stanowiska montażowe, praca na budowie, w magazynie. W dalszym ciągu jednak nie jest to porównywalna praca z tą z centrum aglomeracji, która wydaje się szansą na sukces i karierę. Często to jednak złudzenie wabiące młodych ludzi, dla których praca w wielkim mieście to awans sam w sobie. W rzeczywistości czas poświęcony na dojazdy oraz pieniądze, jakie pochłania wielkie miasto sprawiają, iż zarobki w Będzinie są bardziej opłacalne.