Praca w obsłudze imprez okolicznościowych

W całym kraju funkcjonuje wiele lokali gastronomicznych, które organizują przyjęcia takie jak stypy, roczki, wesela, urodziny itp. Każda impreza na sto i więcej osób to spore zamieszanie, które wymaga obsługi i personelu dbającego o to by goście się dobrze bawili, zawsze mieli pełny stół przed sobą itd.

Żarki uchodzą za miejscowość wypoczynkową, mimo iż nie są szczególnym miejscem o wyjątkowym krajobrazie, czy klimacie. W Żarkach zlokalizowanych jest sporo lokali organizujących imprezy okolicznościowe, głównie wesela, ale również imprezy firmowe. Ta specjalizacja lokali gastronomiczno-hotelowych wymaga sporej kadry obsługi. Kelnerki, pokojówki, kucharze są pilnie poszukiwani.

Praca w Żarkach to nie tylko zatrudnienie dla osób z kwalifikacjami hotelarskimi, ale również dla młodzieży chcącej rozpocząć pracę. Pierwsza praca dorywcza, jako praca kelnerki to świetny początek. Nie jest to praca skomplikowana, nie wymaga wielu umiejętności. Do roznoszenia posiłków, dbania o zastawę stołową można się szybko przyuczyć. To praca zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. W większości lokali można pracować dorywczo wyłącznie na okazję organizacji danej imprezy, w weekendy itp. W większości to praca na nocki i popołudnia, jednak wynagrodzenie adekwatne do zaangażowania pozwala na znalezienie wielu chętnych do współpracy w takim systemie pracy. Nie tylko w Żarkach są dostępne tego typu oferty pracy, chociaż Żarki z uwagi na dużą ilość lokali i sal bankietowych dysponują największym wyborem ofert.