praca w magazynie a praca biurowa

Praca w magazynie a praca biurowa

Każda praca różni się od siebie. Nawet, jeśli pracujemy na tym samym stanowisku, to w zależności od pracy i współpracowników, ilość obowiązków i atmosfera będzie zmieniać, jakość pracy i jej zakres. Jeśli chcielibyśmy porównać prace na innych stanowiskach ciężko byłoby znaleźć jakiekolwiek podobieństwa.

I tak biorąc na warsztat na przykład pracę biurową i pracę na stanowisku magazyniera można by było myśleć, że jest to całkowicie inna specyfika pracy. Każdą z tych możliwości można porównać ograniczając się do określonego miasta. I tak praca w Bieruniu na różnych stanowiskach będzie różniła się przede wszystkim specyfiką pracy oraz wykonywanymi obowiązkami.

Ale już pierwszą wspólną rzeczą, łączące te dwa różne zawody jest obowiązkowa praca przy komputerze, albo przynajmniej przy systemach operacyjnych. Praca w biurze wiąże się w większości z pracą przy biurku, jeśli chodzi o pracę jako magazynier ogranicza się ona do chwili wprowadzenia danych do systemów magazynowych. Więcej trzeba tu co prawda biegać, ale myślenie jest podstawą dobrze wykonanej pracy podobnie jak w biurze.

Jednak to najprawdopodobniej koniec porównań i cech wspólnych tych dwóch zawodów. Ciężko wymyślić coś jeszcze. Raczej więcej je dzieli niż łączy. A no jeszcze jedna wspólna cecha – na koniec miesiąca należyta wypłata za ciężką pracę i wdzięczność pracodawcy za poświęcenie w nią włożone. Oczywiście wynagrodzenie będzie różne, ale mówimy o tym samym rynku pracy, więc stawki powinny być w miarę ujednolicone i adekwatne do odpowiedzialności i prezentowanych/wykonywanych obowiązków.