Praca przy odśnieżaniu

Zima to nie tylko ciężka pora roku dla zwierząt. Większość z nich w trakcie tej niekorzystnej pory roku zapada w sen zimowy, budząc się dopiero z pierwszymi powiewami wiosny. Niestety ludzie nie zapadają w sen zimowy i muszą jakoś radzić sobie w trakcie zimy. Jest to ciężka pora roku dla kierowców, ponieważ często pojawiają się oblodzone drogi czy opady śniegu powodując utrudnienia w ruchu. W miastach również jest ciężko.

Zalegający śnieg oraz oblodzone chodniki utrudniają poruszanie się po ulicach. Często dochodzi również do upadków i złamań poprzez nie odśnieżone chodniki czy nie zabezpieczone oblodzenie. Są to problemy z którymi władze miasta muszą się zmierzyć, dlatego tez coraz częściej zatrudniają firmy które dbają o odśnieżanie chodników oraz o posypywanie piaskiem lub sola oblodzonych ścieżek.

Ostatnio właśnie tego typu firma zamieściła ogłoszenie w internecie o poszukiwaniu pracownika. Firma ta będzie wykonywać usługi na zlecenie miasta Strumień położonego w województwie śląskim. Praca w Strumieniu będzie polegać na odśnieżaniu chodników, ścieżek w parkach czy przejazdów.

Do obowiązków osoby zatrudnionej będzie należało monitorowanie stanu opadów czy temperatury i wykonywanie prac w wyznaczonym terenie na obszarze miasta. Praca jest o tyle ciężka, że czasami trzeba ją wykonywać w nocy i być cały czas pod wezwaniem pracodawcy. Może zdarzyć się nieoczekiwany opad na przykład w godzinach nocnych i trzeba będzie opuścić ciepła łózko w celu odśnieżenia chodników.