praca przy biurku nie dla każdego

Praca przy biurku – nie dla każdego

Większość ludzi kształci się i zdobywa doświadczenie zawodowe po to, by w przyszłości móc podjąć się innej pracy niż praca fizyczna, która jest dostępna praktycznie dla każdego, ale która nie jest zbyt ambitna. Niektórym osobom wydaje się, że praca w ciepłym biurze przy biurku z kubkiem kawy w ręku to banał i każdy potrafi ją wykonywać – na przykład pracę sekretarki. Bardzo często takie osoby uważają wręcz, że one pracując w fabryce i składając różne artykuły przy taśmie przez 8 godzin dziennie wykonują cięższą pracę niż sekretarka w firmie.

Jednak nie zdają sobie sprawy z tego, jak wiele umiejętności musi taka sekretarka wykorzystywać – musi porozumiewać się w różnych językach z klientami, prowadzić dokumentację pilnie wszystko notować, obsługiwać komputer, fax i internet, a do tego – zawsze dobrze wyglądać. Taka umysłowa praca w Skoczowie nie jest dla każdego i paradoksalnie każdy pracownik fizyczny zdaje sobie sprawę z tej bariery.

Kluczem w osiągnięciu życiowego sukcesu zawodowego jest to, by nie pracować ciężko, lecz mądrze. Ci, którzy poświęcają się braniu nadgodzin i wytężają wszelkie siły, by zrobić więcej niż pozostali, raczej nie osiągną więcej niż inni. Po prostu – przepracują się, a to wszystko po to, by zadowolić szefa i właśnie szefowi pozwolić zarobić. Pracując mądrze będziemy wykorzystywali swój potencjał lecz tylko do tych zadań, do których zostaliśmy powołani, a każdą nadaktywność będziemy kazali sobie wynagradzać – w ten sposób pracuje się mądrze i osiąga profity.