Praca na miejscu czy dojazdowa?

Praca w Zawierciu jest jak najbardziej możliwa wbrew temu, co można by pomyśleć, patrząc na korki od strony Zawiercia w stronę Katowic. Wiele osób z Zawiercia codziennie pokonuje drogę do Katowic, zarzekając się, iż w Zawierciu nie ma pracy i nie ma co jej tam szukać. Mimo to spora grupa osób pracuje w Zawierciu i ma się dobrze. Są to zarówno specjaliści, jak i pracownicy najniższych szczebli. Nawet jeżeli wynagrodzenia nie są porównywalne z tymi z Katowic, to jednak praca na miejscu pozwala oszczędzić kilkaset złotych w miesiącu na dojeździe, ponadto czasowo wypada o niebo lepiej. To zatem propozycja dla osób ceniących sobie komfort i wygodę zatrudnienia.

Wybierając ofertę pracy, warto zwrócić uwagę nie tylko na wynagrodzenie proponowane przez pracodawcę, ale również na lokalizację miejsca pracy. Jeżeli godzimy się na pracę zmianową, a nie posiadamy własnego samochodu, może być nam trudno dotrzeć na czas komunikacją miejską. Dobra komunikacja to podstawa, niestety autobusów w rozkładzie jazdy ubywa i nie zawsze bezproblemowo można dotrzeć na przedmieścia Zawiercia w weekendowy wieczór, czy poranek.

Praca w Zawierciu to zarówno praca w handlu, urzędach, placówkach budżetowych od poniedziałku do piątku, jak też w zakładach produkcyjnych zlokalizowanych poza miastem, pod miastem. To właśnie w tych firmach najwięcej spotkamy ofert wolnych miejsc pracy. Nie mając dużego wyboru, warto jest podjąć i takie zatrudnienie, które nie zachęca ani atrakcyjnością stanowiska pracy, ani płacą gwarantowaną.