Praca Merchandisera

W momencie kiedy wchodzimy do sklepu dokonać zakupów, naszym oczom ukazują się półki sklepowe zapełnione przez różnego rodzaju towary. Jeżeli chodzi o artykuły spożywcze mamy naprawdę szeroki wybór. Jest wielu producentów tego samego artykułu i ci producenci robią wszystko, aby to właśnie ich wyrób był wiodący na rynku i najczęściej kupowany przez klientów. W tym celu producenci prowadzą rozległe kampanie reklamowe w radiu i telewizji, a także w prasie i innych dostępnych mediach, pokazując wyższość swoich produktów nad konkurencją. Jednak Taka reklama nie dotrze do klienta w sklepie, dlatego tez tam jest prowadzony inny rodzaj reklamy mający na celu skłonienie klienta do zakupy danego towaru.

Producenci zatrudniają pracowników, którzy mają za zadanie jak najlepiej wyeksponować dany towar na sklepowej półce. Taki pracownik nazywa się merchandiserem. Ostatnio jedna firma poszukiwała osoby na właśnie takie stanowisko w miejscowości Strumień w województwie śląskim.

Praca w Strumieniu była praca na niepełny wymiar i oszacowano jej czas na 14 godzin tygodniowo. Praca polegała na odwiedzaniu wskazanych przez pracodawcę sklepów i odpowiednie ułożenie towarów producenta na półce wg odpowiedniego schematu, tak, aby był on jak najbardziej widoczny. Oprócz tego merchandiser miał ściśle współpracować z kierownikiem danego sklepu i informować go o bieżących promocjach producenta. Praca miała by się odbywać na podstawie umowy zlecenie i jest możliwość co miesięcznego przedłużania takiej umowy.