praca dla ludzi kreatywnych

Praca dla ludzi kreatywnych

Kreatywność jest w obecnych czasach cechą bardzo cenioną. Odpowiada za nią prawa półkula mózgu, w której kształtują się wszelkie procesy twórcze. Większość z nas ma  znacznie uaktywnioną lewą półkule, odpowiadającą za obszary takie jak mowa, liczenie, pisanie, odtwarzanie różnych czynności. Osoby uzdolnione artystycznie mają dużo lepiej rozwiniętą prawą niż lewą półkulę mózgu. Bardzo często w przyszłości wybierają zatem kierunki studiów takie jak malarstwo, architektura lub pokrewne. T

o właśnie kreatywność ceni się dziś na rynku pracy najbardziej, bo to ona pozwala tworzyć nowe kampanie reklamowe, przyciągać do siebie ludzi niebanalnymi pomysłami, tworzyć ciekawe scenariusze do gier lub filmów. Zauważmy, że najbardziej doceniamy działania, po których widać, że są stworzone nieszablonowo. Również gdy interesuje nas praca w Sławkowie, wielu pracodawców będzie poszukiwało osób nie tylko z odpowiednim wykształceniem i kompetencjami, ale również wykazujących się kreatywnością. Wiele testów podczas rozmów rekrutacyjnych opiera się właśnie na wymyśleniu nietypowego rozwiązania dla danego problemu.

Osoby rekrutujące proszą nas na przykład o to, byśmy sprzedały im długopis – wyłaniają spośród kandydatów osoby, które zrobią to w sposób niebanalny, ale jednocześnie przekonujący – taki, by osoba po drugiej stronie biurka naprawdę odczuła potrzebę kupienia długopisu, a nie wysłuchała kolejnego opisu „to naprawdę dobry długopis i sprzedam go pani w atrakcyjnej cenie”, co w ogóle nie jest przekonujące dla rekrutera.