Praca dla kobiet

Wszystkie osoby w odpowiednim wieku stają się aktywne zawodowo i podejmują jakiś rodzaj pracy. Musimy pracować, aby zapewnić byt sobie i swoim najbliższym tj. rodzinie i dzieciom. Wszelkie dobra czy żywność musimy zakupić za pieniądze, które otrzymamy jako wynagrodzenie za pracę. Podejmujemy pracę bez względu na płeć.

Jednak są zawody które zazwyczaj wykonują mężczyźni. Ciężkie prace fizyczne jakie trzeba wykonać na budowie, czy też reperowanie aut silnikowych wykonywane są zazwyczaj przez mężczyzn. Nawet żyjąc w dobie równouprawnienia, bylibyśmy zdumieni widząc kobietę jako mechanika samochodowego pracującego w warsztacie czy jako pracownika budowlanego noszącego betonowe bloczki na placu budowy. Oczywiście działa to w dwie strony.

Istnieje wiele zawodów, w których obsadzane są głównie kobiety np. zawód manikiurzystki czy szwaczki. Na portalach pojawiają się nawet ogłoszenia skierowane tylko do kobiet bądź tylko do mężczyzn. Ostatnio pojawiło się nawet takie ogłoszenie, zatytułowane „Praca dla kobiet” na jednym z lokalnych portali z ogłoszeniami o pracy. Praca dotyczyła miejscowości Strumień, położonej w województwie śląskim.

Praca w Strumieniu była kierowana do kobiet zainteresowanych podjęciem pracy w firmie garmażeryjnej. Praca polegała na pakowanie wyrobów garmażeryjnych do specjalnych opakowań i przygotowanie tych opakowań do transportu do danego sklepu, gdzie wyroby trafiały do finalnego odbiorcy. Praca w systemie jednozmianowym w godz od szóstej do godziny czternastej.