Podmiejskie klimaty

Niewielka miejscowość w województwie śląskim daje pracę niewielu osobom. Większość mieszkańców Radlina pracuje jak nie w Rybniku to w Wodzisławiu, a i przybywa osób które dojeżdżają do pracy w Czechach. Ponadto spora grupa osób, zwykle mężczyzn na stałe pracuje w Austrii lub Niemczech, względnie w Holandii.

Tym samym praca w Radlinie zdarza się sporadycznie. Osoby ją podsiadające w lokalnych sklepach, firmach handlowych nie rezygnują ani nie zmieniają zatrudnienia. Ruchy te są niewielkie, a jeśli nawet powstaje nowa firma, to zwykle o zatrudnienie jest trudno, gdyż od dawna kolejka chętnych jest już zablokowana. Mimo wszystko z zatrudnianiem w Radlinie nie jest najgorzej. Jeśli nie uda się nam znaleźć pracy w samym Radlinie zawsze można poszukać w większych miastach. Tam zapewne coś znajdziemy.

Fakt, iż potrzebna jest inwestycja na dojazd, niemniej w Rybniku ofert jest znacznie więcej a dogodna komunikacja między Rybnikiem a Radlinem pozwala na pracę właśnie w tym mieście. Nie gorzej jest z pracą w Wodzisławiu do którego dostać się z Radlina można koleją jak i autobusami. Odległość jest na tyle niewielka iż czas dojazdu jest standardowy. Co za tym idzie zwłaszcza młode osoby korzystają z tej okazji i znajdują pracę w większych firmach, sklepach i przedsiębiorstwach w okolicy.

Podmiejski charakter Radlina to spora zaleta tej lokalizacji. Przyjemnie się tu mieszka a za pracą można pojechać niedaleko.