podejmij ambitną pracę

Podejmij ambitną pracę

Ambicja w życiu każdego człowieka ma szczególne znaczenie i nią właśnie powinniśmy się kierować, chcąc cokolwiek w życiu osiągnąć. Dla niektórych kobiet największą ambicją w życiu jest nie pracować, za to być na utrzymaniu bogatego męża. Nie da się ukryć, że taka ambicja to też ambicja, a złapanie bogatego męża nie jest wcale takim łatwym zadaniem, jakby się to mogło wydawać. Jednak biorąc pod uwagę sam cel, czyli bycie utrzymywanym przez kogoś, taki plan na życie nie ma w sobie nic z ambicji.

Aby móc podążać za swoją ambicją, trzeba ustalić sobie w życiu jakieś priorytety, a co najważniejsze – nie zniżać się do pewnego poziomu. Na przykład jakakolwiek praca w Siemianowicach Śląskich jest lepsza od wyciągania rąk po zasiłek, pracy na czarno lub kradzieży. Z pewnością osoba, która pracuje jako ochroniarz w markecie i zarabia najniższą krajową, jest mniej ambitna od studenta, który po nocach zakuwa pracując na swoją niezależność i pensję powyżej średniej krajowej. Z pewnością jednak jest bardziej ambitna od kogoś, kto jest zatrudniony w urzędzie pracy, by otrzymywać zasiłek dla bezrobotnych, a nie chce podjąć się żadnej poleconej pracy, bo woli nie pracować o otrzymywać niewielkie pieniądze, niż pracować i zarabiać własnymi rękami więcej.

Oczywiście warto starać się i być ambitnym, dążyć zawsze do czegoś więcej niż się ma obecnie, jednak trzeba znać swoje możliwości. Jeśli będziemy zbyt ambitni, to wszelkie porażki i niepowodzenia w końcu się skumulują i całkowicie podkopią nasze poczucie własnej wartości.