podbeskidzkie klimaty

Podbeskidzkie klimaty

Mieszkańcy Skoczowa to jeszcze nie górale, a mimo to osoby o mocnym charakterze, wyrazistej osobowości, które doskonale wiedzą czego chcą. Skoczów to jedno z bardzo dynamicznie rozwijających się miast południa województwa śląskiego. Znajdziemy tutaj zarówno bazę hotelową, gastronomiczną, liczne sklepy, składy budowlane jak też firmy specjalistyczne, produkcyjne.

Z uwagi na tak dużą różnorodność również praca w Skoczowie jest urozmaicona. Znaleźć ją można tak w  handlu jak i rzemiośle, produkcji. Uznawany jest za wrota podbeskidzkie. Wielu mieszkańców Skoczowa jednak zatrudnia się w Bielsku Białej, do której to wiedzie wygodna droga krajowa, dzięki której można szybko się przemieścić między klimatycznym miasteczkiem a dużym przemysłowym miastem/ chcąc jednak pracować w Skoczowie warto jest na bieżąco przeglądać oferty pracy w Skoczowie, gdyż pracy pojawia się niewiele, zaś chętnych jest dużo.

Skoczów to przede wszystkim firmy transportowe, meblowe, produkcji drzewnej. Znajduje się tutaj również spore centrum usługowe począwszy od fryzjera po myjnię i serwis samochodowy. Dużym pracodawcą w Skoczowie są salony samochodowe umiejscowione wzdłuż drogi krajowej wiodącej na południe. Jako że Skoczów to przedgórze już tutaj zaczynają się restauracje i pensjonaty przyjmujące gości wybierających się w góry. W Skoczowie odbywa się okresowo jeden z największych targów, na którym można kupić szereg lokalnych wyrobów góralskich. To okazja na rynek zbytu dla cieśli, stolarzy, rzeźbiarzy, którzy nie umieją znaleźć zatrudnienia w innym fachu.