nigdy więcej pracy u kogoś

Nigdy więcej pracy u kogoś!

Młody człowiek, który dopiero zaczyna stawiać pierwsze kroki w swojej karierze zawodowej, musi na początek spróbować czym w ogóle jest praca. Dlatego też podejmujemy się zaraz po maturze pierwszych prób znalezienia czegokolwiek – roznoszenia ulotek, zbierania owoców, pracy w barze, sprzątania mieszkań.

Nie chodzi tu tylko o możliwość zdobycia pieniędzy, ale również o doświadczenie nie tyle w konkretnym zawodzie, co ogólnie pojęte doświadczenie w pracy.Musimy poznać, z jakimi typami szefów będziemy mieli do czynienia, jak wygląda praca zespołowa w niektórych firmach, czego się wystrzegać i co należy poprawić w swojej pracy.

Niektórzy po kilku takich przygodach uważają, że praca w Sławkowie u kogoś to fatalny pomysł. Biorą się wtedy za prowadzenie jakiegokolwiek własnego biznesu – najczęściej sprzedażowego, ponieważ otwarcie sklepu nie wymaga żadnych kwalifikacji, a sprzedawać może każdy. W wielu przypadkach te pierwsze biznesy są mocno nietrafione, ponieważ otwierane w pośpiechu, na zasadzie „muszę robić cokolwiek, byle nigdy więcej u kogoś”. Niestety nie jest to dobre podejście.

Własny interes powinniśmy otwierać na podstawie wnikliwej analizy rynku, mając pojęcie w pewnym temacie i konkretny sprecyzowany plan na swoją działalność. Rzeczywiście chęć usamodzielnienia się jest godna pochwały, jednak robienie jakiegokolwiek biznesu pochopnie już nie jest. Pamiętajmy, że musimy wiele lat przepracować u różnych pracodawców, by zrozumieć co jest istotą prowadzenia firmy i jak należy, a jak nie wolno tego robić.