Niewielki biznes – wielki sukces

Nie tylko prezesi wielkich korporacji osiągają sukcesy na polu zawodowym. Czasami największymi wygranymi są właściciele małych, lokalnych biznesów, które funkcjonują nieprzerwanie od dwudziestu lat, bez wprowadzania żadnych większych rewolucji, czy też stosowania szczególnie agresywnego marketingu.

Nie zawsze możliwa jest praca w Czerwionce Leszczynach, małej miejscowości, w której wiele ciekawszych stanowisk zostało już dawno obsadzonych. Dlatego warto zastanowić się nad otwarciem własnego biznesu, ale takiego, jakiego w okolicy nie ma i nie było! Otwieranie kolejnej nowoczesnej restauracji w małej miejscowości może spalić na panewce, gdyż mieszkańcy takich regionów rzadko kiedy stołują się w restauracjach, a jeśli już gdzieś wychodzą, to wybierają dobrze znane, tanie pizzerie czy piwiarnie.

Można więc postawić na innego rodzaju biznes – na przykład salon optyczny, mikroskopijny punkt wyrabiania kluczy i drobnych napraw ślusarskich, serwis komputerowy. Nie musi to być firma z rozmachem – wystarczy, aby znalazło się kilku lokalnych klientów, którzy od czasu do czasu odwiedzą naszą siedzibę i zdecydują się dać nam zarobić. Wtedy będziemy w stanie wieść spokojne życie, mając świadomość, że nie wisi nad nami widmo wielomilionowego kredytu, i że pracujemy sami na siebie i na własne potrzeby, więc jesteśmy kowalami własnego losu. Czasem komfort pracy u siebie i spokojne życie są dużo cenniejsze niż duże pieniądze i ciągłe bycie pod presją. Coraz więcej osób docenia ten komfort życia.