niesamowite położenie

Niesamowite położenie

Knurów ma doskonałą lokalizację i wydawać mogłoby się iż miasteczko nie będzie się borykać z popularnym problemem bezrobocia. Tymczasem podążanie za pracą w kierunku aglomeracji jak również bliskość autostrad sprawiła iż większość mieszkańców kompletnie nie bierze pod uwagę pracy na miejscu, w Knurowie. Większość wyjeżdża czy to za granice, czy też dojeżdża do miast aglomeracji śląskiej licząc na karierę i większe możliwości sukcesu zawodowego.

W samym Knurowie pozostaje garstka pracowników którzy nie są w stanie zapewnić miastu rozwoju. Wypełniają oni rozmaite role związane z utrzymaniem Knurowa i jego mieszkańców. To głównie pracownicy handlu i usług pierwszej potrzeby. Praca w Knurowie mimo rosnącego zapotrzebowania nie cieszy się uznaniem i oceniana jest jako nieatrakcyjna. Faktycznie dla specjalistów, informatyków, lekarzy, kierowników budowy, architektów może miasto nie być atrakcyjne, jednak wyjazdy do Katowic, Gliwic powodują iż w Knurowie ciężko jest na miejscu skorzystać z usług adwokata, czy dobrego lekarza, bowiem mimo iż są mieszkańcami Knurowa to pracować w nim nie chcą.

Sytuacja pogarsza się z roku na rok i dotyka coraz szerszą grupę branż jak edukacja, rozrywka. Knurów staje się noclegownią z pięknymi osiedlami, jednak pozbawiony lokalnych zakładów pracy, firm i przedsiębiorców. Faktycznie na prowincje trudno jest dojeżdżać do fachowca, firmy, stąd też przedsiębiorcy wolą pozyskiwać rynek w stolicy aglomeracji licząc na szerszą bazę klientów.