rozwój gospodarczy

Myszków na nowo odżywa

Myszków to jedno z mniejszych miast województwa śląskiego, położone nieopodal Zawiercia. Wielu mieszkańców Myszkowa czuje więcej więzi z małopolskim niżeli śląskim, niemniej administracyjnie Myszków należy do województwa śląskiego. Rejony Jury Krakowsko-Częstochowskiej i okolic Zawiercia w pewnym momencie zamarły i wyludniły się. Niemal wszyscy którzy potrzebowali pracy zaczęli wyjeżdżać czy to z kraju czy z Myszkowa do Katowic.

Obecnie sytuacja zaczyna się stabilizować i spora grupa osób wraca w rodzinne strony, buduje domy, zakłada firmy i tym samym wspiera rynek pracy. Okazuje się, iż to nie bezrobocie jest problemem, ale praca w Myszkowie która szuka człowieka. Ofert pracy jest znacznie więcej niżeli osób nią zainteresowanych. Pracowników szukają kwiaciarnie, sklepy, szkoły, warsztaty, firmy budowlane. Niemalże wszędzie potrzebni są pracownicy.

Rynek pracy w Myszkowie rozwija się w zawrotnym tempie. Zmiany są zauważalne. Z uwagi na dostępność pracy sporo osób powraca z Katowic czy Sosnowca by pracować w rodzinnym mieście. Ponadto Myszków się rozrasta, przybywa mu mieszkańców, infrastruktury, wydarzeń kulturalnych, miejsc rekreacyjnych. Jednym słowem gmina pięknieje i staje się atrakcyjna dla mieszkańców. Dzięki inwestycjom w rynek pracy można spodziewać się rozwoju i świetlanej przyszłości z sukcesem w tle. Póki co wszystko wskazuje na to, że zamierzenia władz się udadzą.