rynek pracy w Bieruniu

Możliwości zawodowe dla mieszkańców Bierunia

Śląsk charakteryzuje się rozwojem przemysłu, handlu i usług ekonomicznych, dużą ilością inwestycji. Dynamika rozwoju jednak nie jest równomierna dla wszystkich miejscowości w województwie śląskim. Wiele miast, takich jak Bieruń nie nadąża za zmianami gospodarczymi. Duże zaludnienie aglomeracji ma w tym wypadku swoje plusy i minusy. Z jednej strony to ogromny rynek zbytu i szansa, z drugiej to również ogromna konkurencja.

Mimo iż Bieruń nie zalicza się do aglomeracji śląskiej, to jednak niedalekie położenie daje możliwość swobodnego dojazdu do pracy właśnie w miastach konurbacji. Z tej okazji korzysta mnóstwo bierunian, którzy nie mają pracy na miejscu z uwagi na swoje wąskie specjalizacje zawodowe lub też wysokie ambicje pracy w renomowanych firmach, korporacjach. Coraz częściej jednak mieszkańcy Bierunia wolą zatrudnienie w swoim mieście, chociażby tworząc własne miejsce pracy poprzez samozatrudnienie.

Firm lokalnych przybywa. Zamiast jeździć po wszystko do Katowic, Mysłowic można wiele rzeczy załatwić w Bieruniu. To miasto o tradycjach górniczych, wciąż w okolicy działają kopanie, jednak nie brakuje osób wykształconych w wielu rozmaitych dziedzinach wiedzy. Każdy może tutaj spróbować swego pomysłu na biznes. Praca w tej miejscowości to wyzwanie dla cierpliwych i zdeterminowanych. Mając do wyboru posadę w Katowicach, trudno jest walczyć o Bieruń, gdyby jednak wyboru nie było, to zupełnie co innego.