praca w Toszku

Możliwości pracy w Toszku

Górny Śląsk a zwłaszcza aglomeracja śląska to specyficzny region. Mocno zaludniony a miejscami wręcz przeludniony, jednocześnie jednak zapewniający mieszkańcom sporo ofert pracy. Jak dowodzą badania statystyczne w sercu Górnego Ślaska odnotowuje się jeden z najniższych wskaźników bezrobocia. Wbrew pozorom jest to możliwe dzięki funkcjonowaniu bardzo licznej grupy firm zatrudniających pracowników na przeróżnych szczeblach organizacji i stanowiskach wielospecjalistycznych.

Toszek to jedna z gmin, jedno z  miasteczek położonych w bliskiej odległości od Gliwic i strefy ekonomicznej. Ta lokalizacja pozwala Toszkowi walczyć skutecznie z bezrobociem. Duża ilość fabryk i przemysłu daje miejsca pracy nie tylko w Gliwicach, ale i okolicy. Pracę znajdują kierownicy jak i szeregowi pracownicy.

Praca w Toszku to również praca w licznych firmach działających na terenie gminy. Zwykle są to drobne biznesy, firmy rodzinne, o niewielkim zasięgu, ale coraz częściej zatrudniające pracowników. Głównie jednak Toszek jest sypialnią dla Gliwic. Mieszkańcy Toszka dojeżdżają do pracy w Gliwicach, Katowicach, Tarnowskich Górach. Wybór jest dość duży w zależności od profesji. W samym Toszku mieści się duży kompleks medyczny, rehabilitacyjny w którym zatrudnienie znajduje spora ilość osób.

Sytuacja rynku pracy zmienia się z każdym dniem, a obserwowany trend nie jest niepokojący, wręcz przeciwnie jest obiecujący, zwłaszcza dla branż korzystających z nowych technologii.