listonosz z samochodem

Listonosz z samochodem

Wszyscy wiemy jak działa poczta tradycyjna i niemal każdy z nas korzystał z jej usług. Chociaż dzisiejszy postęp techniczny powoli wypiera z rynku papierową korespondencję, ale jednak pamiętamy o tym żeby na przykład z okazji świąt wysłać kartkę z życzeniami do bliskiej nam osoby czy rodziny.

Potęp techniczny nie wyparł z rynku wysyłki paczek. Oczywiście część osób korzysta z usług firm kurierskich. Jest to najpewniej szybsza forma dostarczenia większej od listu przesyłki, zwłaszcza dla osób i firm, które dużo przesyłają i mają podpisane umowy z firmą kurierska. Ceny wynikające z tytułu umowy na pewno są atrakcyjniejsze niż te dostępne dla jednorazowego zlecenia.

Są jednak osoby, które dalej korzystają z usług pocztowych do wysyłki paczki, uważając, że są one najpewniejsze. W przypadku poczty tradycyjnej paczki również dostarcza listonosz, tylko nie chodzi on piechotą a porusza się samochodem.  Ostatnio było zapotrzebowanie na listonosza z samochodem w Lublińcu, w śląskim.

Praca w Lublińcu była dostępna dla osób, które posiadają swoje własne auto i są w stanie umieścić na nim naklejkę  logiem poczty. Praca polegała na rozwożeniu paczek do adresatów, w ustalonych z pracodawcą godzinach. Pracodawca przewidywał dostosowanie grafiku do potrzeb listonosza. Praca mogła się odbywać w  wymiarze pełnego etatu lub jego połowy. Praca nie jest pracą ciężką, zwłaszcza że polega głównie na przemieszczaniu się samochodem. Natomiast jest to praca odpowiedzialna, ponieważ paczki często posiadają określoną wartość pieniężną.