kto się nadaje do pracy przy biurku

Kto się nadaje do pracy przy biurku

Jedne osoby są bardziej, a inne mniej predysponowane do pracy przy biurku. Z pewnością taki tryb pracy nie jest zbyt aktywny. Zatem raczej nie jest on polecany osobom, które mają na przykład problemy z krążeniem. One powinny myśleć o pracy, która pozwoli im być choć minimalnie w ruchu. Poza tym, osoby narażone na przykład na choroby serca nie powinny wykonywać ani pracy stale siedzącej, ani też nadmiernie fizycznej. Oprócz grup, które z powodów zdrowotnych nie powinny przez 8 godzin dziennie siedzieć w jednej pozycji przy biurku, nie powinny tak pracować również osoby, które zwyczajnie nie lubią takiej biernej pracy.

Są osoby aktywne, dla których jedyna praca w Skoczowie to praca fizyczna, lub przynajmniej nie siedząca. Wbrew pozorom nie każdy marzy o tym, by zdobyć stabilną posadę przy biurku w godzinach od 8 do 16. Niektórzy lubią stale być w ruchu – podczas pracy przemieszczać się z jednego pomieszczenia do drugiego, coś załatwiać, wykonywać jakieś czynności wymagające poruszania się.

Przy biurku świetnie sprawdzą się na stanowiskach administracyjnych osoby niepełnosprawne fizycznie, których zdolność ruchu jest ograniczona lub nawet uniemożliwiona. Oprócz nich, są jeszcze osoby, które nie lubią się przemęczać w pracy, za to bardzo chętnie aktywizują się fizycznie po godzinach – chodzą na basen, siłownię lub biegają. Dzięki temu nie grozi im otyłość i choroby spowodowane brakiem ruchu, co jest niestety częstym zagrożeniem dla wieloletnich pracowników biurowych, szczególnie tych dojeżdżających do pracy autem.