Branża informatyczna

Branża IT rozwija się w Polsce bardzo szybko w pozytywnym kierunku. Przybywa firm informatycznych, pracowników zdalnych zarówno przy programowaniu jak i zapewnieniu bezpieczeństwa danych. Ostatecznie również wiele osób prowadzi serwisy komputerowe zajmujące się sprzętem komputerowym i jego naprawą w razie awarii mechanicznej.

Wisła to jedno z miast turystycznych, które poza pensjonatami, hotelami i bazą gastronomiczną, ośrodkami rekreacji dla turystów dysponuje szerokim wachlarzem firm. Pośród przedsiębiorstw znajdują się zarówno lokalne firmy z tradycjami, mniejsze przedsiębiorstwa, jak również rozwinięte inwestycje zewnętrzne. Sama administracja Wisły liczy kilkaset urzędników co jak na populację gminy jest całkiem sporym wskaźnikiem.

Ponadto wielu mieszkańców Wisły spełnia się w pracy zdalnej, nie tylko jako programiści i webmasterzy, ale również jako specjalista reklamy, e-commerce itd. Co więcej w Wiśle dużym rozwojem szczycą się nowe technologie budowlane. Inwestycje w nowoczesne ciepłownictwo, fotowoltaikę, panele słoneczne dają wiele miejsc pracy lokalnie. To praca dla projektantów, budowlańców, monterów itd. tak więc Wisła obfituje w możliwości pracy. Poza wymienionymi dodać warto że z Wisły można również dojeżdżać do pracy do Katowic, Bielska-Białej czy innych miast które dysponują szerszym wachlarzem zatrudnienia. Atutem miasta pozostaje jednak malownicze położenie w górskich pasmach południowej Polski.