Praca: Specjalistka / Specjalista w Zespole Operacji Międzybankowych

Specjalistka / Specjalista w Zespole Operacji Międzybankowych
Miejsce pracy: Katowice, ul. Uniwersytecka 18
Zakres obowiązków:
  • obsługa transakcji na rynku międzybankowym,
  • obsługa transakcji z klientem niefinansowym,
  • obsługa rachunków nostro banku,
  • sporządzanie pozycji walutowej banku,
  • obsługa transakcji na papierach wartościowych,
  • obsługa systemów SWIFT, SORBNET2, SKARBNET4, KDPW,
  • raportowanie do KDPW – EMIR II, ARM, SFTR,
  • opracowywanie raportów i analiz.
Wymagania:
  • wykształcenie wyższe o profilu finansowym lub ekonomicznym,
  • praktyczna znajomości systemów finansowo-księgowych,
  • biegła znajomość pakietu MS Office (w szczególności Excel),
  • znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2,
  • samodzielność i dobra organizacja pracy własnej,
  • komunikatywność i otwartość na współpracę w Zespole.
Mile widziane:
  • doświadczenie w pracy w bankowości lub instytucji finansowej,
  • znajomość systemów DEF 3000/TR, DEF 3000/CB, DEF 3000/CL,
  • umiejętność posługiwania się SQL.
To oferujemy:
  • możliwość rozwoju w #Świecie bardziej Velo, gdzie na co dzień kierujemy się #otwartością, #zaufaniem i #rzetelnością, a #przedsiębiorczość mamy w swoim DNA,
  • pracę, w której stosujemy podejście eXtreme agile, szukając optymalnych rozwiązań, często nieoczywistych, nieszablonowych i dlatego osiągamy ponadprzeciętne rezultaty,
  • zielony klimat, za który jesteśmy odpowiedzialni, również społecznie, Dbamy o środowisko, a za każde otwarte konto z mObywatel sadzimy drzewo!
  • VeloActive, wspieramy również Twoje zdrowie,Do pracy możesz dojechać rowerem – mamy strefę dla rowerzystów,
  • bezpieczeństwo finansowe - stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, wzbogacone kwartalnym systemem premiowym,
  • platformę, która wesprze Twój dobrostan, zdrowie psychiczne i fizyczne, dzięki bezpłatnym konsultacjom z: doradcą finansowy, prawnym, psychologiem, psychoterapeutą, coachem czy mentorem biznesu,
  • program opieki zdrowotnej dla pracowników i ich rodzin, ubezpieczenie na życie, kartę sportową,
  • możliwość nauki języka angielskiego czy niemieckiego na platformie internetowej,
  • atrakcyjną ofertę pracowniczą na produkty bankowe #Velo,

Starszy specjalista

Warunki pracy praca administracyjno-biurowa w siedzibie Komendy, w godzinach pracy Komendy tj. od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30, praca przy monitorach komputerowych powyżej 4 godzin...

Młodszy specjalista ds finansów

1. Funkcja łącznika między Europą a centralą w Chinach2. Działania obejmujące:współtworzenie budżetu firmy;3. Rozliczanie zaliczek, delegacji,4. prowadzenie rachunku kosztów i wyników, 5....