Praca: Specjalista

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach
Komendant Wojewódzki Policji poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Katowice
Ogłoszenie o naborze Nr 141782

Warunki pracy

Praca w systemie ośmiogodzinnym, jednozmianowym.

Stanowisko pracy wyposażone w kserokopiarkę, skaner, drukarkę, telefon, komputer oraz w monitor ekranowy – czas pracy przy monitorze powyżej połowy dobowego czasu pracy.

Oświetlenie naturalne i sztuczne, pozycja ciała siedząca i stojąca. Na stanowisku pracy występują następujące czynniki: wysiłek fizyczny polegający na pracy fizycznej w magazynach archiwalnych, przy skontrum; praca
w szczególnie trudnych warunkach środowiskowych – kurz, grzyby i pleśnie głównie z rodziny Aspergillus i Penicillum – ekspozycja następuje podczas przebywania w pomieszczeniu archiwum oraz podczas pracy z materiałami stanowiącymi zasób archiwum (czas przebywania w pomieszczeniu archiwum do 2 godzin na zmianę roboczą); zagrożenie naciskami grup przestępczych oraz permanentna obsługa klientów zewnętrznych.

Stanowisko pracy w Wydziale Bezpieczeństwa Informacji usytuowane jest na III piętrze bloku C w kompleksie budynków KWP w Katowicach, przy ulicy Lompy 19. Blok C jest częściowo dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami. W budynku znajdują się windy (bez informacji głosowej). Pomieszczenie sanitarne przystosowane dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze bloku A (przy wejściu głównym), co powoduje konieczność pokonywania dużych odległości oraz otwierania drzwi p.poż. z samozamykaczami. Wejście do kompleksu budynków KWP w Katowicach mieszczących się przy ul. Lompy 19 jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.: ruchoma platforma do transportu wózków, brak progów utrudniających poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi, odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych.

Zakres zadań

  • Realizuje zadania w zakresie opracowywania, brakowania materiałów stanowiących zasób archiwum KWP w Katowicach oraz planuje i organizuje brakowanie dokumentacji niearchiwalnej kategorii „B” oznaczonej symbolem „B” i „BE” przechowywanej w zasobie archiwum Komendy, dla której w danym roku upłynął okres obowiązkowego przechowywania - zgodnie z jednolitym rzeczowym wykazem akt Policji celem realizacji przepisów dotyczących metod i form brakowania dokumentacji niearchiwalnej w Policji.
  • Przeprowadza kontrole (zgodnie z zatwierdzonym przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach planem kontroli) w jednostkach organizacyjnych Policji województwa celem realizacji przepisów dotyczących metod i form wykonywania zadań w zakresie działalności archiwalnej w Policji.
  • Wykonuje kwerendy archiwalne, realizuje udostępnienia poza resort spraw wewnętrznych i administracji materiałów zgromadzonych w zasobie archiwum Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, przygotowuje decyzje Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach w przypadku udostępnień akt jawnych lub stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach w przypadku udostępnień akt niejawnych celem realizacji przepisów dotyczących metod i form wykonywania zadań w zakresie działalności archiwalnej w Policji oraz realizacji uprawnień wynikających z przepisów powszechnie obowiązujących.
  • Pełni funkcję przewodniczącego lub zastępcy przewodniczącego komisji powoływanych do brakowania dokumentacji niearchiwalnej kategorii „B” i „BE” oraz wydziela z zasobu archiwalnego KWP dokumentację, której upłynął obowiązkowy okres przechowywania - sporządza wykazy dokumentacji; bierze udział w pracach komisji przeprowadzającej ekspertyzę archiwalną, sporządza protokoły brakowania po uprzednim uzyskaniu opinii kierownika komórki organizacyjnej, której materiały będą brakowane celem realizacji przepisów dotyczących metod i form brakowania dokumentacji niearchiwalnej w Policji.
  • Prowadzi współpracę z podmiotami uprawnionymi do uzyskania od Policji informacji oraz z osobami fizycznymi w zakresie udostępniania akt z zasobu archiwum, w tym z Instytutem Pamięci Narodowej celem realizacji przepisów dotyczących metod i form wykonywania zadań w zakresie działalności archiwalnej w Policji, Porozumienia Komendanta Głównego Policji i Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu z dnia 8 lutego 2013 r. oraz realizacji uprawnień wnioskodawców, wynikających z przepisów powszechnie obowiązujących.
  • Prowadzi szkolenia i instruktaże dla policjantów i pracowników Komendy, komórek kadrowych Komendy i jednostek organizacyjnych Policji województwa osób prowadzących składnice akt w jednostkach organizacyjnych Policji w województwie w zakresie archiwizacji, celem zapewnienia prawidłowego wykonywania zadań w zakresie działalności archiwalnej w Policji. Prowadzi czynności kontrolno–instruktażowe w zakresie funkcjonowania składnic akt jednostek organizacyjnych Policji w województwie, celem realizacji przepisów dotyczących metod i form wykonywania zadań w zakresie działalności archiwalnej w Policji.
  • Sporządza zaświadczenia, w tym: o zatrudnieniu, przeszkoleniu oraz przebiegu służby, zgodnie z działem VII ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego celem realizacji uprawnień wnioskodawców, wynikających z przepisów powszechnie obowiązujących.
  • Prowadzi skontrum zasobu archiwalnego Komendy, ocenia na podstawie przesłanych protokołów przeprowadzone skontra w składnicach akt jednostek organizacyjnych Policji w województwie celem realizacji przepisów w sprawie metod i form wykonywania zadań w zakresie działalności archiwalnej w Policji.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w administracji
  • Umiejętność stosowania odpowiednich przepisów (Ustawa z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach, Zarządzenie Nr 920 Komendanta Głównego Policji z dnia 11 września 2008 r. w sprawie metod i form wykonywania zadań w zakresie działalności archiwalnej w Policji, Zarządzenie Nr 26 Komendanta Głównego Policji z dnia 19 lutego 2018 r. w sprawie metod i form brakowania dokumentacji niearchiwalnej w Policji, Ustawa z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych - rozdział od 1 do 3)
  • Umiejętność planowania i organizowania pracy
  • Samodzielność
  • Rzetelność
  • Komunikatywność
  • Zdolności analityczne
  • Terminowość
  • Poświadczenie bezpieczeństwa stwierdzające dawanie rękojmi zachowania tajemnicy w zakresie dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „ściśle tajne”
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - NIE DOTYCZY TO KANDYDATEK/KANDYDATÓW URODZONYCH 1 SIERPNIA 1972 R. LUB PÓŹNIEJ. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Wiedza specjalistyczna z zakresu archiwizacji materiałów
  • Nastawienie na rozwój własny i podnoszenie kwalifikacji
  • Umiejętność współpracy
  • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru

Specjalista/ specjalistka ds. inicjatyw lokalnych

- organizacja Centrum - kontakt z mieszkańcami zainteresowanymi wnioskowaniem w konkursie inicjatyw lokalnych- przygotowanie konkursów na inicajtywy lokalne - organizacja warsztatów pisania...

Asystent

Warunki pracy Pracownikom oferujemy: Stabilną pracę w jednostce administracji publicznej, zatrudnienie na podstawie umowy o pracę Rozwój umiejętności poprzez współpracę z ekspertami w swojej...

Starszy specjalista

Warunki pracy Praca przy komputerze, także poza siedzibą Inspektoratu, praca na VI piętrze, pomieszczenia biurowe dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach...