Praca: Rehabilitant-fizjoterapeuta

Powiatowy Urząd Pracy w Żywcu
Rehabilitant-fizjoterapeuta
Miejsce pracy: Rajcza
Numer: StPr/24/0572
OBOWIĄZKI:
Przeprowadzanie testów czynnościowych i fizykalnych określających sprawność ruchową pacjentów, w celu określenia zakresu fizjoterapii;- wykonywanie lub nadzorowanie zabiegów fizykoterapeutycznych, kinezyterapeutycznych i masażu;- nawiązywanie kontaktu z chorym, w celu zapewnienia jego współpracy w zajęciach fizjoterapeutycznych;- ustalanie indywidualnego programu ćwiczeń fizjoterapeutycznych odpowiednich dla danego schorzenia i stanu chorego;- prowadzenie fizjoterapii przywracającej sprawność w chorobach zaburzających czynność układu ruchu (nerwowo-mięśniowo-szkieletowego);- prowadzenie fizjoterapii i psychoterapii u osób po amputacji kończyn i zaopatrzonych w protezy;- organizowanie i nadzorowanie terapii zajęciowej, przekwalifikowania zawodowego osób ze schorzeniami narządu ruchu i osób z protezowanymi kończynami oraz adaptacji do życia i pracy;- prowadzenie dokumentacji ćwiczeń i zabiegów fizjoterapeutycznych i ich wpływu na wydolność i sprawność ruchową pacjentów;- uczestniczenie w działaniach dotyczących promocji zdrowia i zapobiegania chorobom;wypisywaniu wniosków na zaopatrzenie ortopedyczne (kule, laski, wózki, protezy); - doskonalenie swojej wiedzy i umiejętności, między innymi przez uczestnictwo w podyplomowym kształceniu ustawicznym. Dodatkowe zadania zawodowe: - kierowanie poradnią, zakładem rehabilitacji lub fizjoterapii;- dział w doskonaleniu zawodowym (szkoleniu) innych pracowników medycznych,- prowadzenie badań naukowych i publikowanie ich wyników.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: średnie zawodowe

Wymagania inne:

Miejsce pracy:

Rajcza

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas określony

Wynagrodzenie brutto:

od 4 300 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Żywcu