Praca: Młodszy specjalista

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Młodszy specjalista
Miejsce pracy: Katowice
Ogłoszenie o naborze Nr 142133

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

- praca w terenie,

- praca w szczególnie trudnych warunkach środowiskowych

- praca w zmiennych i niesprzyjających warunkach atmosferycznych (niska, wysoka temperatura, opady).

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

- budynek i pomieszczenia urzędu są niedostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Zakres zadań

  • Pobiera próbki i wykonuje pomiary dla potrzeb badań jakości powietrza atmosferycznego w stacjach automatycznych i stanowiskach poboru pyłu w KSMP
  • Prowadzi stosowne zapisy z wykonanych czynności i badań
  • Sprawuje nadzór metrologiczny nad wyposażeniem pomiarowym
  • Pełni gotowość na wypadek wystąpienia awarii ekologicznej
  • Bierze udział w badaniach biegłości / porównaniach międzylaboratoryjnych organizowanych przez uprawnione jednostki zewnętrzne
  • Prowadzi samochody osobowe w celu zapewnienia transportu pobranych próbek
  • Pełni określone funkcje zgodnie z posiadanymi upoważnieniami

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe - chemia lub biologia lub ochrona środowiska lub inne w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych lub nauk inżynieryjno-technicznych
  • Znajomość ustawy Prawo ochrony środowiska
  • Znajomość ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • Znajomość rozporządzeń z zakresu badań określonych komponentów środowiska
  • Znajomość fizykochemicznych metod badawczych stosowanych w badaniach środowiskowych
  • Biegła umiejętność obsługi komputera (Word, Excel) oraz obsługa programów pocztowych i internetu
  • Prawo jazdy kategorii B
  • Oświadczenie, że w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. kandydatka/kandydat nie pracowała/ł, nie pełniła/ł służby w organach bezpieczeństwa państwa i nie była/był współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów. Dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie z zakresu Systemu zarządzania - norma PN-EN ISO/IEC 17025
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie A2
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Umiejętność pracy w trudnych warunkach w terenie oraz dyspozycyjność

Specjalista

Warunki pracy Praca przy komputerze, także poza siedzibą Inspektoratu, praca na VI piętrze, pomieszczenia biurowe dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach...

Specjalista/ specjalistka ds. inicjatyw lokalnych

- organizacja Centrum - kontakt z mieszkańcami zainteresowanymi wnioskowaniem w konkursie inicjatyw lokalnych- przygotowanie konkursów na inicajtywy lokalne - organizacja warsztatów pisania...

Asystent

Warunki pracy Pracownikom oferujemy: Stabilną pracę w jednostce administracji publicznej, zatrudnienie na podstawie umowy o pracę Rozwój umiejętności poprzez współpracę z ekspertami w swojej...