zagłębie transportowe

Zagłębie transportowe

Firmy transportowe lokują swoje siedziby zazwyczaj poza większymi miastami z uwagi na potrzebę przestrzeni i komunikację taboru. Dobra infrastruktura drogowa i położenie Czechowic sprawiło, iż na terenie gminy funkcjonuje dość prężne przedstawicielstwo branży transportu i logistyki.

Praca w branży transportowej może być zróżnicowana. Mimo iż kojarzymy ją przede wszystkim z pracą za kierownicą, to jednak kadrę firm transportowych tworzy zespół pracowników o urozmaiconych kwalifikacjach. Poza obsługą transportu potrzebni są kadrowi, księgowi, sekretarki, marketingowcy i handlowcy. To świetna machina napędowa dla lokalnej gospodarki.

Czechowice-Dziedzice to gmina transportem stojąca. Właśnie tutaj funkcjonuje najwięcej firm transportowych na południu województwa śląskiego. Przedsiębiorstwa te obsługują zarówno ruch zagraniczny, jak i krajowy. Zatrudniają kierowców, mechaników, dyspozytorów i logistyków. Praca w Czechowicach-Dziedzicach znajdzie się także dla osób o wyższych kwalifikacjach.

Pracownicy firm transportowych nie rzadko dojeżdżają z okolicznych miejscowości, tym samym Czechowice dają pracę nie tylko mieszkańcom ich miasta, ale i innym. Dzięki konkurencji można dowolnie zmienić pracodawcę. Ponadto łatwiej jest wkroczyć na rynek pracy, mając do dyspozycji tak wiele firm dobrze prosperujących na rynku. W dłuższej perspektywie, branża się rozwija, a to dobrze wróży dla rynku pracy.