stażysta praktykant

Stażysta -Praktykant

Firmy utrzymujące się na rynku obracają swoimi dochodami w taki sposób, aby bilans przychodów i kosztów był większy w stronę tego pierwszego. Im więcej firma zarabia tym więcej może zainwestować w swój rozwój oraz rozwój pracowników oraz zaproponować im wyższe wynagrodzenie.

Niestety zatrudnianie pracowników to koszty dla firmy, ponieważ pracodawcy muszą co miesiąc odprowadzać składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, które są obowiązkowe dla pracodawców i zależne od pobieranego przez pracownika wynagrodzenia oraz rodzaju umowy na jaką jest zatrudniony. Składki są obowiązkowe, a jeżeli pracodawca ich nie odprowadza, zostanie ukarany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Pracodawcy, którzy chcą zaoszczędzić na kosztach związanych z zatrudnianiem pracowników często szukają sposobów na to.  Jednym ze sposobu jest przyjęcie osoby na płatny staż lub praktykę. Ostatnio takie ogłoszenie o poszukiwaniu osób na staż płatny zamieściła jedna z firm z miejscowości Sośnicowice w województwie śląskim. Praca w Sośnicowicach jest dostępna dla absolwentów szkół o profilu IT lub dla uczniów ostatnich lat studiów.

Staż w tej firmie odbywa się w niepełnym wymiarze godzin. W ogłoszeniu zaznaczono, że zapotrzebowanie na stażystę jest w zakresie trzech dni w tygodniu. Stażysta będzie stanowił wsparcie dla zespołu specjalistów z branży IT w bieżących naprawach i wymianach sprzętu. Pracodawca zapewnia wynagrodzenie za odbyty staż oraz możliwość podjęcia pracy na pełen etat.