specjalista do spraw sprzedaży nieruchomości

Specjalista ds. sprzedaży nieruchomości

Jak wiadomo bardzo dużo firm utrzymuje się ze sprzedaży swoich towarów czy usług. Aby dokonać takiej sprzedaży, często zatrudniają osoby, które są wykwalifikowane w sprzedaży i posiadają doświadczenie w sprzedaży towarów i usług. Wiadomo również, że każda firma sprzedaje inny produkt czy usługę, tak więc inny będzie odbiorca takiego towaru.

Specjalista ds. sprzedaży musi w umiejętny sposób dotrzeć do klienta i nakłonić go do zakupu towaru czy usługi danej firmy bez względu na konkurencję. Niektóre branże są specyficzne i trudno znaleźć nabywcę na towar, natomiast inne bardziej przyjazne klientowi, gdzie często dany towar kupuje.

Na pewno do wąskich branż należy branża nieruchomości. Jest to ciężka sprzedaż, dlatego iż klient dokonuje zakupu danej nieruchomości za bardzo duże pieniądze. Często transakcja jest kredytowana przez bardzo długi czas, dlatego też klienci bardzo rozważnie podejmują decyzję o zakupie nieruchomości.

Dlatego praca specjalisty ds sprzedaży w branży nieruchomości wymaga przyswojenia sobie wiedzy branżowej oraz wiedzy z zakresu finansów, a ściślej z zakresu kredytów hipotecznych. Takie właśnie wymagania są stawiane kandydatom na stanowisko specjalisty ds sprzedaży, w ogłoszeniu zamieszczonym przez jedno biuro nieruchomości zlokalizowane w Sosnowcu. Praca w Sosnowcu jest dostępna dla osób tylko z doświadczeniem w branży nieruchomości, ponieważ firma nie przeprowadza szkoleń wewnętrznych.  Pracodawca wymaga od kandydatów również doświadczenia w  aktywnej sprzedaży.