poszukiwanie pracy

Prawidłowe poszukiwania pracy

Jak najbardziej prawidłowo poszukiwać pracy? Oczywiście nie liczy się sposób, lecz osiągnięty rezultat, czyli skuteczność poszukiwań. Jeśli interesuje nas praca w Bytomiu, musimy przede wszystkim zastanowić się jakiego rodzaju pracy poszukujemy, ile czasu możemy na nią poświęcić, w jakich ramach czasowych pracować.

Wielu kandydatów wysyłających swoje aplikacje do pracy nie zastanawia się dobrze nad tym, czy są w stanie podołać obowiązkom, lub czy nie przytłoczy ich wymiar czasu pracy. Myślą tylko o tym, by zostać zaproszonym na rozmowę kwalifikacyjna, a jeśli uda się zdobyć pracę – wówczas będą się zastanawiać, czy podołają. Takie postępowanie jest błędne – w pracy nie można zakładać, że „jakoś to będzie”. Przez to psuje się rynek i sprawia, że pracodawcy nie podchodzą do kandydatów z odpowiednim szacunkiem.

Zamiast wysłać 100 przypadkowych CV, dużo lepiej jest dokładnie przejrzeć wszelkie oferty, wybrać z nich 5 takich, które naprawdę nam odpowiadają, dostosować pod nie swoje CV i napisać listy motywacyjne. Takie indywidualne podejście do konkretnej oferty pracy przyniesie z pewnością wiele zysku – pracodawca doceni je i będzie nas brał pod uwagę przy rekrutacji. Dobre przygotowanie do rozmowy również jest bardzo ważne. Zastanówmy się, jakich pytań możemy się spodziewać w zależności od stanowiska, na jakie aplikujemy i przetestujmy wersje odpowiedzi, które sami chcielibyśmy usłyszeć będąc na miejscu pracodawcy. W dniu rozmowy wrzućmy na luz – wyluzowani i uśmiechnięci zrobimy lepsze wrażenie niż cytując regułki wystosowane na tę okazję.