pracownik budowlany

Pracownik budowlany

Branża budowlana jest branżą bardzo rozbudowaną i ma bardzo dużo gałęzi. Zazwyczaj kiedy słyszymy pojęcie pracownik budowlany, mamy przed oczami pana w kasku noszącego bloczki betonowe czy cegły na placu budowy jakiegoś wielkiego budynku. Jednak to pojęcie jest bardzo ogólne. Pracownikiem budowlany nazwiemy również osobę pracująca przy budowie dróg i autostrad czy też pracownika zajmującego się kładzeniem kafelków w naszej łazience.

Dlatego też przed podjęciem pracy na stanowisku pracownika budowlanego warto uzyskać informacje od pracodawcy jakie prace tak naprawdę będziemy wykonywać. Zazwyczaj pracodawcy zamieszczają takie informacje już w ogłoszeniach o pracy.

Ostatnio takie ogłoszenie ukazało się na jednym z lokalnych portalów internetowych, zawierających ogłoszenia o pracy. Ogłoszenie dotyczyło pracy na stanowisku pracownika budowlanego w mieście Strumień w województwie śląskim. Praca w Strumieniu była dostępna dla pracowników zajmujących się praca wykończeniowymi. Pracodawcą był jeden z większych deweloperów, który rozpoczął budowę osiedla domków jednorodzinnych.

Praca z ogłoszenia polegała na wykończeniu wnętrz pomieszczeń tj, tynkowanie ścian, wylanie posadzek, położenie gładzi itp. Deweloper dopuszczał jeszcze zatrudnienie całych ekip wykończeniowych, ponieważ proponował swoim klientom wykończenie lokalu pod ich projekt. Wykończenie lokalu było oczywiście obarczone dodatkową opłatą od klienta. Pracodawca proponował zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę.