praca w usługach

Praca w usługach

W małych miejscowościach nie ma zbyt wielu przedsiębiorstw, ponieważ ci, którym zależy na zrobieniu jakiegokolwiek interesu, czy to w handlu, czy to w usługach, wynoszą się z rozwinięciem go tam, gdzie znajdą więcej potencjalnych nabywców, czyli do dużych miast. Jednak w dużych miastach choć większy popyt na usługi, to i większa jest konkurencja – takich samych usług w promieniu kilku kilometrów może być kilka, więc mamy znacznie zawężone pole do popisu.

Dobre jest więc solidnie zastanowić się nad tym, gdzie rozwinąć swój biznes i w czym się doskonalić, by oferować najlepsze usługi w okolicy. Następnie trzeba pomyśleć o tym, czy opłaca się nam podejmować ryzyko i wyjeżdżać z biznesem do większego miasta – gdzie i koszty utrzymania go będą większe, i większa konkurencja, a zatem trzeba będzie włożyć dużo pieniędzy w reklamę i promocję firmy, by zaczęła ona przynosić jakikolwiek dochód.

Czasem lepszym rozwiązaniem okazuje się praca w Radlinie, małej miejscowości, gdzie popyt na dane usługi może być dużo mniejszy. Jednak w małych miejscowościach, gdzie na przykład nie ma wcale serwisu naprawy komputerów, jeden punkt z takimi usługami może święcić triumfy – ponieważ tylko do niego będą przychodzili wszyscy mieszkańcy Radlina z niesprawnymi komputerami. Dodatkowo koszty prowadzenia działalności w małej miejscowości są niższe, no i nie trzeba uciekać z rodzinnej miejscowości, by pracować. Jest to również ogromny atut dla osób, które są psychicznie związane ze swoimi rodzinnymi stronami.