praca na terenach podmiejskich

Praca na terenach podmiejskich

Praca na uboczu miasta jest dość trudna do znalezienie i trzeba się liczyć zazwyczaj z dojazdami do miejsca pracy. Dla osób posiadających prawo jazdy i własny samochód jest to najmniejszy problem, gorzej mają się osoby korzystające z masowych środków lokomocji. Dodatkowym problemem jest fakt, że autobusy w takie miejsca nie dojeżdżają regularnie i często i nieraz trzeba wyjeżdżać do pracy dużo wcześniej lub wraca się z niej dużo dłużej.

Jednak ciężka sytuacja na rynku pracy i utrzymanie pracy w Czerwionce Leszczyny sprawia, że nikt nie narzeka ani na dojazdy ani na czas ich trwania. Każdy mieszkaniec tego pięknego miasta cieszy się z posiadanej pracy, ponieważ panuje tu duże bezrobocie. Spowodowane jest to zamknięciem kopalni węgla kamiennego, które miało miejsce w 2000 roku i odbija się echem po dziś dzień.

Na terenie miasta nie funkcjonuje zbyt wiele przedsiębiorstw, więc miejsc pracy w samych Czerwionce Leszczynach nie ma za wiele. Pocieszający jest fakt, że coraz więcej firm interesuje się terenami zielonymi występującymi na terenie miasta, które są idealne pod duże hale sprzedażowe lub magazyny. Jest to znaczna szansa dla wszystkich mieszkańców, którzy z pewnością z nadzieją patrzą na każdego przedsiębiorcę. Można zauważyć również, że obecna sytuacja sprawiła, że miasto nazywane jest miastem – sypialnią, ze względu na dużą migrację do miejsca pracy prawie wszystkich mieszkańców. A przy takiej sytuacji naprawdę warto inwestować w takie miejsca, które dają dużą szansę, szczególnie młodym ludziom.