praca jako księgowy w biurze rachunkowym

Praca jako księgowy w biurze rachunkowym

Każda funkcjonująca na rynku firma musi prowadzić ewidencję swoich wydatków i przychodów. Osoby zajmujące się taka ewidencją to księgowe. Wiele firm zatrudnia księgowe w swoich szeregach na etacie. Praca księgowej w firmie polega na wykonywaniu czynności dotyczących wszelkich ksiąg rachunkowych podmiotów gospodarczych. Księgowa nadzoruje płatności faktur przychodzących i wychodzących. Jest również odpowiedzialna za kontakt, dokumentację oraz wszelkie formalności związane z kontaktem z Urzędem Skarbowym.

Jak widać praca księgowej jest trudna i wymaga od niej dużego zaangażowania, ponieważ przepisy podatkowe oraz terminy związane ze składaniem deklaracji do Urzędu Skarbowego cały czas ulegają zmianie i księgowa musi być na bieżąco z przepisami.

Niektóre z firm nie zatrudniają księgowych na etat tylko korzystają z usług zewnętrznego biura rachunkowego.  Biuro rachunkowe zazwyczaj posiada w swoich szeregach kilka księgowych oddelegowanych do obsługi kilku firm. Zewnętrznych biur rachunkowych jest dużo i cały czas szukają nowych klientów. Ostatnio reklamowało się biuro rachunkowe z Wisły. Biuro to nie jest duże, jednak obsługuje największe firmy na terenie miasta. Tak więc praca w Wiśle w tym biurze rachunkowym jest nie lada atrakcją dla niejednej księgowej szukającej pracy. To biuro prowadzi także usługi finansowe dla swoich klientów. Pomaga w dopełnieniu formalności pomiędzy przedsiębiorcą a bankiem, w wypełnieniu dokumentów oraz pomaga w uzyskaniu środków finansowych od banku.