opiekun klienta

Opiekun klienta w windykacji

Jak wiemy problem z zadłużeniami w naszym kraju jest naprawdę duży. Dotyczy to zwłaszcza zadłużeń w obrocie gospodarczym. Firma wystawia drugiej fakturę za sprzedaż produktu lub usługi i nie otrzymuje zapłaty. Tak powstaje zadłużenie, a dla działających na rynku firm jest to bardzo duży problem, ponieważ ciężko wyegzekwować od dłużnika należność na etapie polubownym, a droga prawa jest długa i przynosi dodatkowe koszty, ponieważ wierzyciel musi dokonać opłaty jeżeli sprawa ma być rozpatrywana przez sąd.

Aby uniknąć kosztów firmy szukają pomocy. Na rynku polskim działa kilka dużych firm zajmujących wie windykacją należności. Firmy te zatrudniają wyspecjalizowanych negocjatorów, którzy mają za zadanie odzyskać pieniądze od dłużnika w całości bądź doprowadzić do spłaty ratalnej.

Firmy windykacyjne nie zatrudniają jedynie windykatorów. Inni pracownicy również znajdą swoje miejsce w szeregach takiej firmy. Ostatnio ukazało się ogłoszenie, na jednym z wiodących portali z ogłoszeniami o pracy, o zapotrzebowaniu na pracownika na stanowisko opiekuna klienta w jednej z większych firm windykacyjnych, mającej swój oddział w miejscowości Sośnicowice w województwie śląskim.

Praca w Sośnicowicach była dostępna dla osób posiadających doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku. Pracodawca oferował pracę na podstawie umowy o pracę na czas określony oraz stałe miesięczne wynagrodzenie i możliwość wypracowania premii miesięcznej. Praca polegała na kontakcie z klientami tej firmy i potwierdzaniu dokumentów oraz wpłat od dłużników.