turystyka

Nie tylko turystyka

Ustroń należy do miast w których kwitnie turystyka, jednak z samej obsługi turystów nie wszyscy mieszkańcy mogą i chcą się utrzymywać. Niektórzy pracownicy wolą realizować swoje pasje zawodowe, które wymagają wyjazdu z Ustronia. Wielu z nich na weekendy wraca do rodzinnego miasta, inni dojeżdżają do swych korporacji do Katowic codziennie. Są też i pracownicy o niewygórowanych kwalifikacjach którzy świetnie wpasowują się w  rynek lokalny.

Praca w Ustroniu to również praca na produkcji, magazynie czy w  transporcie. Na terenie gminy funkcjonuje co najmniej kilka dużych zakładów produkcyjnych które zapewniają pracę pracownikom o niższych kwalifikacjach jak też managerom i kierownikom. Zakłady te zatrudniają również handlowców, marketingowców, analityków rynku, co za tym idzie mieszkając w Ustroniu możemy odnosić sukcesy zawodowe pracując w rozmaitych branżach, profesjach.

Oczywiście całkiem spora grupa osób pracuje w branży turystycznej i pokrewnej zapewniając turystom rozrywkę, strawę i lokum. Zwłaszcza sezon zimowy obfituje w dochody z turystów, niemniej nie dla wszystkich wystarcza pracy w  takim charakterze. Idealnym rozwiązaniem jest łączenie kilku opcji zarobkowania w rodzinie. Praca na produkcji ma swa stałość i określony dochód, kiedy praca w turystyce to ciągła niepewność, zależność od pogody i rozmaitych czynników. Ponadto własna działalność, samozatrudnienie to ryzyko i odpowiedzialność, nie dla wszystkich przeznaczone.