nie chce całe życie pracować za tą samą pensję

Nie chcesz całe życie pracować za tą samą pensję

W życiu każdego z nas przychodzi wreszcie moment, kiedy zaczynamy myśleć o tym, aby wybrać się do naszego szefa z prośbą o rozmowę na temat naszego wynagrodzenia. Po jakimś czasie spędzonym w jednej firmie na tej samej stawce każdy chce więcej, głównie ze względu na to, że im dłużej pracujemy w jednej firmie, tym więcej obowiązków przybywa nam z miesiąca na miesiąc czy nawet z tygodnia na tydzień. A jeśli mamy do zrobienia coraz więcej i więcej, to chcemy być za takie ilości pracy również sprawiedliwie wynagradzani dlatego też każdy w takiej sytuacji zaczyna myśleć o rozmowie ze swoim szefem.

Do takiej rozmowy należy jednak dobrze się przygotować, przede wszystkim zebrać rozsądne argumenty w kwestii tego, dlaczego taka praca w Blachowni powinna być wynagradzana lepiej i dlaczego zasługujemy na podwyżkę, którą chcemy dostać. Argumenty muszą być przekonujące i mocne, nie możemy też dać się zbyć zwykłym nie, trzeba zawsze dopytać ze względu na co konkretnie dostaliśmy odmowę.

Jeśli szef będzie chciał kontynuować rozmowę trzeba dokładnie wyjaśnić mu o co prosimy i o jaką wysokość, żeby nie okazało się, że podwyżka którą dostaniemy po trudnej rozmowie to jeden procent naszego dotychczasowego wynagrodzenia. Trzeba to bardzo dokładnie wytłumaczyć, uzasadnić. I absolutnie nie próbować w momencie rozmowy w sprawie podwyżki swojego szefa tym, że jeśli jej nie dostaniemy to odejdziemy z pracy, ponieważ po takim stwierdzeniu będziemy mogli już z całą pewnością zapomnieć o jakimkolwiek podniesieniu naszej wypłaty.