małe miasto szansą na duży sukces

Małe miasto szansą na duży sukces zawodowy

Jak osiągnąć duży sukces zawodowy w małym mieście? Najlepiej metodą małych kroczków. Już na etapie wyboru kierunku studiów albo szkoły policealnej, warto zastanowić się jakie jest zapotrzebowanie na rynku pracy w Twoim mieście, jaka praca w Pyskowicach z pewnością tu będzie jeszcze za kilka lat gdy ukończysz szkołę.

Warto pamiętać, że dobrą inwestycją są branże, które są potrzebne nawet w najmniejszych miasteczkach. Można na przykład zostać piekarzem, pracować w którejś z lokalnych piekarni, a po kilku latach otworzyć własną i w ten sposób stać się właścicielem dobrze prosperującego lokalnego biznesu. Można pójść na studia medyczne i po kilku latach powrócić do rodzinnego miasta, by objąć tam stanowisko lekarza rodzinnego w lokalnej przychodni. Być może nie jest to sposób na spektakularny sukces, ponieważ w małych miejscowościach raczej trudno go uświadczyć ze względu na małą liczbę mieszkańców, a tym samym małe zapotrzebowanie na specjalistów wysokiej klasy.

Niemniej jednak jeśli dobrze prześwietlimy swoją rodzinną miejscowość pod kątem tego, co w niej jest, czego brakuje, i gdzie można znaleźć niszę dla siebie, może się udać osiągnięcie sporego, jak na miarę lokalną, sukcesu zawodowego. Dla przykładu, posada lekarza rodzinnego w lokalnej przychodni nie jest może prestiżowa jak posada chirurga neurologa w stolicy, jednak i odpowiedzialność zawodowa jest nieco mniejsza, i stres, i choć zarobki też są odpowiednio niewielkie, to i tak dużo większe niż innych mieszkańców, a ponadto – życie na prowincji nie kosztuje tyle, co w stolicy.